Rezervy bojovaly s posilami

Rezervy bojovaly s posilami

FSC Stará Říše B – TJ Slavoj Eurotech Třešť B

3 : 1 (0 : 0)

Souboj rezerv byl na pořadu 10. kola Okresního přeboru Jihlavska. Třešťská Benfica totiž ke svému dalšímu utkání cestovala v neděli 07.10.2018 do Staré Říše, kde změřila své síly s místním rezervním týmem. Oba celky se momentálně nachází v klidném středu tabulky, a tak se dalo předpokládat vyrovnané a zajímavé utkání.

Naše Benfica vycestovala na divizní hřiště do Staré Říše posilněná o některé hráče z A-týmu, jenž své utkání na hřišti Bedřichova odehrál již o den dříve. Jenže to samé se dalo říct i o domácím mužstvu. Také zde se v sestavě objevili některé tváře známé spíše z divizních hřišť. Velmi aktivní a hlavně běhaví mladí hráči zle zatápěli naší Benfice od začátku utkání. V podstatě jen díky pohybu jsme se nedostali do žádné kloudné větší šance ohrozit domácího brankáře, za to domácí ohrozili Šebestu hned 4x. Třikrát brance zabránil, jednou pomohla tyčka. Poločas byl po nule, ale kdyby vedli domácí, tak oprávněně, ale nutno dodat, že naši hráči hráli více než dobře a hlavně atlety z Říše dokázali uběhat či spíše uviset.

Do druhé půlky nastoupili v dresu Slavoje špílmachři Svoboda a Mareš. Oba zvedli úroveň utkání o level výš a možná proto donutili ještě více přidat domácí na aktivitě, která vedla k úvodní brance domácích. K odraženému míči se dostal domácí Šmíd a propálil dělovkou Šebestu. Poté se do individuální akce zapojila domácí megastar Kvych, umotal dva hráče na lajně, hodil si míč na střed a poslal míč Pythagorovy rovnou do kuchyně, aby si mohl Šebesta spočítat kolik cm zbývalo mezi břevnem a tyčí. Dva inkasované góly, se kterými nemohla celá Benfica včetně trenéra Petra nic dělat. Hosté se z ničeho nic dostali k jediné šanci, ze které dokázal pohotovou střelou snížit Lupač. Chvilku na to mohl vyrovnat střídající hráč Šmach, ale bohužel míč trefil moc přesně a do míst kde stál Dutka. Domácím se pak ještě podařilo navýšit skóre po zmatku ve vápně Benfici, když odraženou střelou míč dohopkal za čáru. V poslední šanci zápasu pak ještě Šebesta vychytal domácího záložníka Plichtu a rozhodčí Lysý tak mohl utkání ukončit.

Branky: 48. a 72. Šmíd Adam, 53. Kvych Oleh – 61. Lupač Lukáš

Rozhodčí: Lysý Tomáš – Křížová Adriana

ŽK: 1:1

Sestava: Šebesta – Doležal, Novák, Lašan, Tausch (K) –  Kubala (46. Mareš), Herkner, Lupač (67. Pöndl), Vrátil – Vondrák (46. Svoboda), Císař (61. Šmach)