Nepříznivá bilance prolomena

TJ Kozlov – TJ Slavoj Eurotech Třešť B

2 : 6 (0 : 4)

Třešťská Benfica se v úvodu nové sezóny zatím trápí. Na domácím hřišti sice letos ještě neprohrála (1 vítězství a dva nerozhodné výsledky), ale o to horší je to na hřištích soupeře. Ve třech dosavadních venkovních utkáních si připsala tři porážky s celkovým skóre 2:10. Tuto nepříznivou bilanci se její hráči pokusili zlomit v sobotu 22. září 2018 na hřišti předposledního celku soutěže v Kozlově, kde se jim v minulosti příliš nedařilo. Jak je patrné již z titulku, rezerva Třeště bilanci prolomila a dovezla domů tři body. Jak se první letošní vítězství na hřišti soupeře zrodilo si můžete přečíst v následující reportáži, jejímž autorem je tentokrát kapitán Benfici Pavel Kubala a nikoli náš tradiční korespondent gólman Benfici Jakub Šebesta

„B mužstvo zajíždělo v sobotu 22.9. do Kozlova. Oba týmy se nacházejí na chvostu tabulky, takže se dal očekávat málo brankový zápas, ale opak byl pravdou. Už v desáté minutě to mohlo být 2:2, ale nebylo tomu tak díky nepřesné mušce domácích střelců a v prvním poločase skvěle chytajícímu Šebestovi. Skóre se měnilo pouze na straně hostí. První gól vstřelil nejlepší střelec Benfici Jiří Lašan, který využil zmatku před domácí brankou a dotlačil míč za záda Zdeňka Štaigera. Neuběhla ani minuta a skóre se měnilo podruhé a zase to bylo ve prospěch hostí. Zatažený míč až k brankové čáře, centr pod sebe a kozlovský hráč Radek Kliment si dává vlastní gól. Musím říct, že ukázkový, leckterý útočník by tak krásný gól hlavou nedal. Za dalších pět minut přidává třetí branku v síti domácích nejzkušenější hráč na hřišti Michal Lovětínský, který zavěsil míč na zadní tyč svou pověstnou levačkou. Tomuto gólu předcházela velmi pěkná kombinace hráčů rezervy Slavoje. Do poločasu se ještě stačil prosadit Petr Herkner. Do kabin se tak odcházelo za stavu 4:0 pro hráče Benfici.

Po změně stran se hned po čtyřech minutách trefil opět Herkner. Po pěkném úniku kozlovským obráncům nekompromisně zavěsil do levého horního rohu. Tou dobou už to pro hostující mužstvo vypadalo velice nadějně. Rozhodně nadějněji, než třígolové poločasové vedení před týdnem v domácím utkání s Bítovčicemi. Navíc v 68. minutě navýšil vedení Slavoje již na 6:0 mladičký Ivo Pöndl, který přehodil z rohu velkého vápna domácího brankáře. Pro domácí Kozlov bylo zaděláno na pořádný debakl. Ale to by nebyla třešťská Benfica, aby si to ještě nezkomplikovala. Hned po minutě snížili domácí hráči na 1:6 a po dalších deseti minutách přidali druhou branku. Naštěstí to byl poslední gól v síti gólmana Šebesty a v celém utkání a tak se rezerva Slavoje mohla poprvé v letošní sezóně radovat z vítězství na hřišti soupeře, navíc poměrně vysoko 6:2.“

Branky: 69. a 81. Štěpánek Jiří – 40. a 49. Herkner Petr, 9. Lašan Jiří, 10. Kliment Radek (vl.), 15. Lovětínský Michal, 68. Pöndl Ivo

Rozhodčí: Juříček Pavel – Mlsna Jiří

ŽK: bez karet

Sestava: Šebesta – Kubala, Gregor, Císař, Lašan –  Pöndl, Novotný J., Lovětínský (53. Pittner), Lupač (53. Šmach) – Vondrák, Herkner (58. Novák)