Vložené úsilí se začíná vyplácet…

Vložené úsilí se začíná vyplácet…

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Sokol Mnich

5 : 1 (2 : 1)

Před týdnem třešťští matadoři podlehli po boji na hřišti v Častrově, proto si chtěli spravit chuť hned v dalším kole, kdy v neděli 23. září 2018 na domácí půdě přivítali tým Sokola Mnich. I tentokrát se v základní jedenáctce Celticu objevil Lubomír Veselý, a tak Vám přinášíme průběh utkání jeho očima:

Už je to pravda ohraná písnička, ale má neměnnou a týden co týden se potvrzujíc platnost. Soupeř vždy v úvodních minutách utkání domácí zatlačí do defenzivy na jeho polovinu a buší do něj hlava nehlava. Nicméně borci Celticu jsou už na takové, povětšinou marné počínání zvyklí, bezradného soupeře šokují neuvěřitelně pomalým pohybem a přesnými přihrávkami do šířky rozleptají jeho sebevědomí. Mladí hráči soupeře si pak nevědí rady a propadají panice a v té chvíli začínají matadoři z Třeště vystrkovat růžky. Tento zápas měl podobný průběh. Po důrazném ale jalovém představení hostů udeřili poprvé domácí, když ve 20. minutě brankář Mnichu nezareagoval na tečovanou střelu Honzy Nováka a skóre se měnilo poprvé. Za dvě minuty sice vyrovnal po krásné individuální akci Hrdlička, ale Celtic si brzo vzal vedení opět na svou stranu. To se ocitl ve 27. minutě ve vápně s míčem Zbyněk Růžička, posunul ho lépe postavenému Petrovi Besedovi, který se v takových situacích mýlí jen zřídka kdy – 2:1.

Do druhého poločasu opět vlétl Celtic jako jemný neškodný vánek, zatímco vichřice hostů, kteří usilovali o vyrovnání, důkladně provětrávala zadní řady domácích. Vítr z plachet jim vzal ale Petr Beseda, který v 65. minutě pronikl s míčem do pokutového území a nekonečně dlouho čekal, až ho některý z obránců zfauluje. Stalo se. Penalta. Zdeněk Vašek – 3:1. V 82. minutě se řítil, nebo spíše postupoval k brance hostů Zdeněk Vašek zcela sám, ale šance se zalekl, nastřelil jen brankáře, ale od něho odražený míč pohotově uklidil do sítě všudybyl Honza Janák, který se pak prosadil ještě jednou v 85. minutě a stanovil tak konečný výsledek 5:1 pro domácí. Pro hosty výsledek až krutý, prezentovali se snaživým výkonem, u všech míčů byli dřív, ale doplatili na nezkušenost, která naopak domácím nechybí.

V zápase na sebe upozornil Petr Beseda, kterého získat nebylo snadné, ale složitá vyjednávání nakonec vedla k přestupu, který se začíná vyplácet. První zápasy pro něho nebyly snadné, neznal neočekávané taktické varianty Celticu, nebyl zvyklý na časté změny tempa, ale prokázal, že fotbal hrát umí a do týmu bez problémů zapadl.

Branky: 20. Novák Jan, 27. Beseda Petr, 65. Vašek Zdeněk (p.k.), 82. Janák Jan, 85. Janák Jan – 22. Hrdlička Martin

Rozhodčí: Babák Martin

ŽK: bez karet

Sestava: Jindřich Jindřich – Veselý Lubomír, Maryška Miroslav, Bartušek Stanislav (K), Nechvátal Jiří – Svoboda František, Mikeš Lubomír, Beseda Petr, Hochman Milan – Vašek Zdeněk, Janák Jan – střídali hokejově: Lupač Lukáš, Růžička Zbyněk, Kubů Martin, Novák Jan a Jelínek Miroslav