Ani „zákrok roku“ body nepřinesl…

Ani „zákrok roku“ body nepřinesl…

TJ Sokol Častrov – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

4 : 2 (3 : 1)

Zatímco většina týmů Slavoje odehrála své utkání v sobotu, zbyly na neděli dvě utkání. Muži A doma přivítali rezervu Humpolce, kterou můžeme nazvat Juniorským týmem, a Celtic vyrazil na hřiště do Častrova. Zde jej 16. září 2018 v 16:00 čekal nelehký souboj s místním Sokolem. Zprávu pro Vás již tradičně připravil Mgr. Luboš Veselý:

„Domácí vstoupili do utkání nebuzení, s důrazem a snahou tradičního soupeře přehrát. Hosté naopak, jak tomu bývá zvykem, nabírali tempo pozvolna, z čehož vyústil úvodní tlak domácích. Nicméně v průběhu poločasu se hra začala vyrovnávat a převaha Častrova už nebyla tak výrazná. Jediným markantním rozdílem byla rychlost domácích mladíků, proti níž zkušení matadoři Celtiku nenašli po celý zápas protizbraň. A to také rozhodlo o výsledku. První branku vstřelil domácí Bečka ve 20. minutě, když z dobrých 25 metrů trefil míč tak dokonale, že ho ani skvělý Jindřich nestačil vytěsnit na roh. O osm minut později podnikli domácí opět jeden z bleskových protiútoků, na jehož konci byl Novotný a rozvlnil síť podruhé. Ve 39. minutě opět po centru zprava zvýšil už na hrozivých 3:0 Novotný a s Celtikem to nevypadalo dobře.

Je třeba říct, že hráči Třeště nesložili zbraně a podnikali poměrně dost protiútoků, z nich rezultovaly rohové kopy. Po jednom z nich se před koncem poločasu podařilo snížit Lukáši Lupačovi.

Do druhé půle nastoupili domácí poněkud uspokojeni výsledkem a s přesvědčením, že jim věkově mnohem starší tým hostí už nemůže uškodit. Jaké však bylo jejich překvapení, když Celtik zařadil dvojku, zpřesnil hru a soupeř začal ztrácet půdu pod nohama. Když pak v 52. minutě snížil Lukáš Rod na rozdíl jediné branky, začali se borci z Častrova třást o výsledek.

Nejkrásnější moment zápasu – a hosté věřili, že i klíčový – přišel v 70. minutě. Po hlavičce domácího útočníka, když už hráči a všech třicet jedna nadšených diváků oslavovalo gól, vytáhl fantastický zákrok z kategorie „borec nakonec“ Jindra Jidndřich a míč do sítě nepustil. Vzápětí fauloval ve vápně Lukáš Rod, ale Jindra si reputaci nepokazil a nařízenou penaltu zneškodnil. Celtik jako politý živou vodou se po této psychické vzpruze vybičoval k závěrečnému náporu, do vápna hostí lítal jeden míč za druhým a domácí doslova nevěděli kam dřív skočit. Gólem ale neskončila už žádná z šancí – hlavně Jirka Nechvátal měl na hlavě vyrovnání – a tak v devadesáté minutě po chybě obrany završil samostatný únik Houša a stanovil výsledek na 4:2 pro domácí.“

Branky: 20. Bečka, 28. a 39. Novotný, 90. Houša – 44. Lupač Lukáš, 52. Rod Lukáš

Rozhodčí: Večeřa Ivo

Sestava: Jindřich Jindřich – Veselý Lubomír, Maryška Miroslav, Bartušek Stanislav, Rod Lukáš – Svoboda František, Mikeš Lubomír, Beseda Petr, Lupač Lukáš – Vašek Zdeněk, Růžička Zbyněk, střídali hokejově Novák Jaroslav, Nechvátal Jiří