Standa to začal, Roman dokončil…

Standa to začal, Roman dokončil…

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – SK Rohozná

8 : 0 (5 : 0)

Po nepovedeném představení na půdě lídra celé soutěže se o tomto víkendu představili hráči Celticu opět na domácí půdě, když 09. září v derby přivítali celek Sportovního klubu Rohozná. 

Nedělní utkání s tradičním soupeřem se proměnilo v jednostrannou partii domácího Celticu. Borci z Rohozné přijeli v jedenácti, tedy bez možnosti střídání, a na domácí, kde naopak na lavičce náhradníků seděli čtyři hráči, kteří se nevešli do základní sestavy, od prvních minut nestačili.

Skóre zápasu otevřel v 5. minutě chytrou střelou Michal Lovětínský. V 18. minutě byl u míče opět on, jeho střelu stačil brankář hostí ještě vyrazit, ale na následnou dorážku Petra Císaře už nestačil. Ve 25. minutě se na malém vápně skvěle uvolnil Martin Kubů a nekompromisní střelou pod břevno nedal brankáři šanci – 3:0. Podobně se ve 32. minutě proháčkoval na hranici pokutového území znovu Petr Císař a s instinktem zabijáka se opět nemýlil. Asi nejhezčí akce zápasu se zrodila ve 45. minutě, kdy míč putoval vzduchem po ose Bartušek St., Veselý, Mikeš, Lovětínský a skončil u Romana Bartuška, který ho, ač očividně překvapený, uklidil do sítě za záda neméně překvapeného gólmana Rohozné. 

Druhý poločas začali domácí s přehnaným klidem a několikrát umožnili hostům dostat se na dostřel branky Celticu, skvělého Jindřicha v brance se jim však překonat nepodařilo. A tak otěže hry opět převzali domácí a skóre začalo narůstat. Nejprve o sobě dal dvakrát vědět František Svoboda, který v 56. minutě vyzval krásnou přihrávkou Petra Císaře k dovršení hattricku a pak v 66. minutě geniálním pasem mezi statické obránce hostí uvolnil Lukáše Roda, který tváří v tvář nešťastnému brankáři Rohozné nezaváhal. Účet zápasu uzavřel v 89. minutě Lubomír Veselý, když proměnil penaltu nařízenou za faul v pokutovém území soupeře. 

Poklidný zápas bez velkých emocí za nádherného počasí skončil přesvědčivým vítězstvím Celticu a skóre mohlo být ještě vyšší, kdyby své šance proměnili Zdeněk Vašek, Tomáš Veselý nebo Petr Beseda. Nicméně se snad podařilo napravit dojem po nepodařeném utkání v Nové Cerekvi.

Branky: 18., 32. a 56. Císař Petr, 5. Lovětínský Michal, 25. Kubů Martin, 45. Bartušek Roman, 66. Rod Lukáš, 89. Veselý Lubomír (p.k.)

Rozhodčí: Faltýnek Martin

ŽK: 3:0

Sestava: Jindřich Jindřich – Nechvátal Jiří, Maryška Miroslav, Bartušek St. (K), Rod Lukáš – Svoboda František, Kubů Martin, Lovětínský Michal, Mikeš Lubomír – Vašek Zdeněk, Bartušek Roman – střídali hokejově: Veselý Lubomír, Císař Petr, Beseda Petr, Veselý Tomáš