Šťastnější byli hosté

TJ Slavoj Eurotech Třešť/SK Kostelec – SK Telč

1 : 2 (0 : 1)

Úvodní kolo nového soutěžního ročníku I. třídy žáků bylo, vzhledem k prázdninovému programu mnoha hráčů, odloženo až na tuto středu 29. srpna 2018, kdy se Slavojáci představili na hřišti ve Ždírci nad Doubravou.  Za sebou už ale mají utkání 2. kola, v rámci kterého na domácí půdě přivítali odvěkého rivala z Telče. A jak tento zajímavý duel viděli oba trenéři?

nejprve Milan Kudláček (trenér SK Telč)“

„K prvnímu utkání v novém ročníku jsem vzhlížel s obavami, jak se mužstvo vypořádá s odchodem opor do dorostu. Nepříliš početný kádr jsme museli doplnit několika hráči z mladších žáků, aby byl kdo na střídání. Bohužel s tímto problémem se budeme muset vypořádat v celé sezóně, protože více nás nebude.

Utkání jsme začali aktivně, soupeře mírně přehrávali a dostali se do několika šancí, které jsme špatně zakončili. Postupem času domácí hru vyrovnali, ale i oni se svými několika šancemi naložili obdobně. Osm minut před koncem poločasu se ve vyložené pozici objevil Burian, ale střelou ze 7 m trefil pouze domácího brankaře. Do kabin jsme nakonec spokojenější odcházeli my, neboť Adam Trojan svoji šanci střelou k tyči proměnil.

Druhý poločas byl obrazem prvního. Opět jsme dobře začali, ale postupem času získali domácí převahu. V těchto chvílích nás několika zákroky podržel Radek Trojan. My jsme se soustředili pouze na obranu a rychlé brejky. Třináct minut před koncem nám jeden ukázkově vyšel a Liška navýšil naše vedení. O 3 minuty později však chyboval Solař a domácí vstřelili kontaktní branku. Ve zbývajícím čase vrhli domácí vše do útoku, což nám umožnilo podnikat nebezpečné brejky. Jejich neproměňování nás nemuselo mrzet. Myslím, že tentokrát nevyhrál lepší, ale ten kdo dokázal proměnit více šancí. Je to sice začátek sezóny, ale průběh zápasu ukázal, že zapracovat musíme na fyzičce, neboť v obou poločasech jsme dobře začali, ale postupem času naše hra upadala.  Vítězství v derby ale vždy potěší.“

a nyní Jiří Gregor (trenér TJ Slavoj Třešť):

„V utkání jsme měli mírnou územní převahu, ale nedokázali jsme se častěji dostávat do zakončení. Hosté si vytvořili pár slibných příležitostí, ale domácí Slavoj několikrát podržel brankář Filip Daněk, přesto šli ve 33. minutě po brejku do vedení. V závěru prvního poločasu mohl vyrovnat Lukáš Kříž, ale Trojan v brance Telče míč reflexivně vyrazil.

Po změně stran jsme chtěli zlepšit pohyb a zpřesnit kombinaci, což nám v první půli trochu vázlo. To se nám částečně povedlo, ale byli to opět hosté, kdo po našem rohovém kopu a rychlém brejku navýšil vedení na 2:0. Náš zlepšený pohyb a aktivita směrem dopředu přinesl v závěru alespoň korekci výsledku. Postaral se o to po přímočaré akci z levé strany Honza Široký

Myslím, že utkání by více slušela remíza, ale hosté byli o branku šťastnější. Každopádně nám utkání ukázalo mnoho nedostatků, na kterých musíme především v tréninku hodně zapracovat.“

Několik momentek z utkání objektivem Gábiny Široké najdete zde.

Branky: 60. Široký Jan – 33. Trojan Adam, 57. Liška Jan

Rozhodčí: Kříž Jan

Sestava: Daněk Filip (36. Kousal Daniel) – Zástěrová Kateřina, Krafka Kurt, Novotný Adam, Němeček Jakub – Šťastný David, Pátek Ondřej, Prášil Martin, Kříž Lukáš – Mikyska Petr, Jirák Vojtěch – střídali: Cína Martin, Široký Jan, Štěpánek Martin, Jahoda Daniel a od 36. Daněk Filip