Hosté ničím nepřekvapili, přesto si odvezli tři body

Hosté ničím nepřekvapili, přesto si odvezli tři body

TJ Slavoj Třešť C – TJ Sokol Vyskytná

1 : 3 (1 : 0)

Před týdnem si třešťský Celtic přivezl „z výletu“ do Chyšky tři body, ale tentokrát na něj pro změnu na domácí půdě čekal těžší soupeř. Pro ty z Vás, kdo si 26. srpna 2018 nenašel cestu do fotbalového svatostánku Slavoje, okomentoval průběh zápasu navrátilec do sestavy Mgr. Luboš Veselý.

V neděli odpoledne se Celtik utkal s tradičním soupeřem, houževnatým a v každém souboji nepříjemným, z jehož hráčů čišela touha v Třešti bodovat. K bojovnosti a důrazu přidali hráči hostů i fotbalový um, takže před celkem domácích vyvstal nelehký úkol, co na protivníka vymyslet a jak to realizovat.

V první půli se domácím celkem dařilo dostávat se přesnými přihrávkami před branku Vyskytné a vytvářeli si i šance, z nichž asi největší si po krásné samostatné akci vytvořil Luboš Mikeš, ale po slalomu ve vápně hostí přestřelil branku. Ani hosté nezůstávali pozadu a rychlými brejky se dostávali na dostřel svatyně Celtiku, kterou ale strážil skvělý Jindřich a zhatil soupeři nejednu slibně se vyvíjející akci. Když už oba týmy mysleli na přestávku, zrodila se ve 44. minutě pohledná akce po ose MikešJanákFrantišek Svoboda, který chladnokrevně uklidil míč za záda brankáře Vyskytné.

I druhý poločas byl více méně vyrovnaný, domácí v něm ale propadli z produktivity proměňování šancí. Zatímco brankové příležitosti Lukáše Roda nebo Petra Císaře – pokud zmíním jen ty největší – zůstaly nevyužité, hosté se nemýlili. Nejdříve se v 53. minutě po nedorozumění domácí obrany dostal k míči Pytlík a překonal domácího golmana poprvé. V 73. minutě se po nevinně vyhlížející akci dostal míč až k překvapenému Mejstříkovi, od něhož se odrazil a došoural se do sítě podruhé. Tato branka byla zlomovým bodem utkání, domácí už neměli sil na zvrat, naopak hosté zahrozili mnoha protiútoky, které ale naštěstí nedotáhli do úspěšného konce. Skóre zápasu uzavřel v 80. minutě z penalty Valenta. Rozhodčí ji nařídil opět po hrubém nedorozumění obrany Celtiku a následném faulu. Domácí se kvůli tomuto posouzení na rozhodčího Bloudka zlobili, ale podobné verdikty vídáme i v Lize mistrů, tak proč ne v pralese.

Celtik přijal prohru se zdatným soupeřem sportovně, a přestože pak bylo u pivka slyšet hlasy, že zápasu by více slušela remíza, můj názor je jiný – Vyskytná si výhru zasloužila, byla důraznější, vytvořila si víc vyložených šancí a co je nejdůležitější, dokázala jich víc proměnit. A o tom fotbal je.

Branky: 44. Svoboda František – 53. Pytlík Otto, 73. Mejstřík Jiří, 80. Valenta Petr (p.k.)

Rozhodčí: Bloudek Ondřej

ŽK: 2:3

Sestava: Jindřich – Nechvátal, Maryška, Bartušek, Rod – Růžička, Kubů, Hochman, Mikeš – Janák, Bartušek – střídali hokejově: Jelínek, Novák Jar., Veselý, Novák Jan, Císař, Svoboda