Pěkný výlet za tři body

Pěkný výlet za tři body

TJ Strážiště Velká Chyška – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

0 : 3 (0 : 0)

V neděli 19. srpna 2018 zahájil třešťský Celtic již 9. sezónu ve IV. třídě Pelhřimovska. V předchozích osmi sezónách neskončili jeho hráči v konečné tabulce soutěže horší jak čtvrtí a v sezóně 2013/2014 dokonce tuto soutěž opanovali. Do nového ročníku nastupoval Celtic, obhájce 3. příčky z předchozích dvou let, na hřišti nováčka soutěže z Velké Chyšky. Mnozí z Vás, stejně jako samotní hráči z Celticu, nemáte ponětí, kam že to vlastně jeli. Velká Chyška je malá obec (necelých 300 obyvatel) nacházející se 6 kilometrů severněji od Pacova pod vrchem Strážiště. Takže na úvod sezóny pěkný „výlet“.

Matadoři z Celticu se v utkání museli obejít bez několika opor. Chyběli např. Standa a Roman Bartuškovi, Luboš Veselý, Mirek Jelínek či „bomber“ Honza Janák a tak příležitost dostali Tomáš Veselý, vracející se po více než roční pauze zaviněné zraněním, či mladí dorostenci. Asi největší akvizicí zelenobílých byl start zkušeného Petra Besedy, jenž před sezónou přišel z Batelova. Jeho zkušenosti a přehled byly na hřišti hodně znát. Na nepříliš kvalitním terénu byli od začátku lepší fotbalisté Slavoje a vytvářeli si řadu brankových příležitostí. Bohužel bez gólového efektu. To domácí se do blízkosti branky střežené Jindřichem příliš nedostávali a ohrožovali jí pouze propagačními střelami z dálky. Hosté z Třeště využívali svých obrovských zkušeností a rychlosti dvojice mladých dorostenců a hrozili z rychlých protiútoků. Z nepřeberného množství šancí, ve kterých se mladíci Vondruška a Tomáš Rod ocitli, využil druhý jmenovaný hned tři. V průběhu druhé půle tak, v pouhých šestnácti letech, zaznamenal první čistý hattrick v dospělé kategorii. A protože Jindřich za svá záda žádný míč nepustil, odváží si Celtic z úvodního utkání sezóny domů tři body.

Branky: 55. , 80. a 88. Rod Tomáš

Rozhodčí: Tůma Petr

ŽK: 0:1

Sestava: Jindřich – Rod L., Maryška, Hochman, Nechvátal – Růžička, Beseda, Kubů, Rod T. – Vašek, Novák J. – střídali hokejově: Veselý T., Vondruška