Déjà vu?

Déjà vu?

TJ Mír Nadějov – TJ Slavoj Eurotech Třešť B

3 : 0 (2 : 0)

Už je to tu zas. Nazout kopačky, připevnit chrániče, obléct dresy a narazit sudy s pivem, protože nová sezóna nám začala. Přesněji pro A a B tým. Ale než Vám uděláme ve všem ještě vetší guláš, začneme s nějakými fakty. Zatímco prvnímu domácímu utkání sezóny, jenž odehrálo naše Áčko se budeme věnovat v druhé zprávě, tato je věnována Benfice. Ta se v neděli 12. srpna v 16:30 představila na hřišti v Nadějově. Pokud jste pravidelnými návštěvníky našich stránek tak si určitě budete pamatovat zápas, který zde Benfica odehrála loni (psali jsme zde). Ten totiž skončil v jejich neprospěch 3:0 a předznamenal smolnou sérii, jenž vyústila v konec nadějí na postup. Vracet tedy bylo co.

Od začátku utkání byla vidět jistá nejistota na kopačkách hostí. Kombinace byly mnohdy nepřesné, a tak se snažili hráči vymýšlet složité finální přihrávky. Ty však často nenašly svého adresáta, a proto vše vázlo na mrtvém bodě. Domácí hráli z dobře zajištěného obraného bloku a podnikali protiútoky, ze kterých byli nebezpeční. Šance měli oba celky. Pravdou ale je, že k většímu ohrožení brány se dostávali domácí. První úspěch zaznamenali už v 13. minutě, když se obrana Třeště trochu pozapomněla. Následně přišlo několik šancí pro obě družstva. Zatímco brankář Pokorný se dost vyděsil po přímém kopu, při němž míč zaplaval kousek od jeho brány, jeho kolega na protější straně mohl napoprvé zůstat v klidu. Pittnerovi totiž střela vůbec nevyšla a mířila zcela mimo. O to víc se však zapotil ve 40. minutě. Po rohovém kopu zůstal ve vápně chumel hráčů, ze kterého se snažil ke střele dostat Lupač. Byl však podražen a rozhodčí odpískal pokutový kop. K tomu se postavil kapitán v zástupu Vrátil. Trefil však pouze tyč a Šmach, k němuž se míč odrazil, nastřelil jenom strážce domácí svatyně, který se stihl vzpamatovat. Jak už to tak bývá – nedáš, dostaneš. To platilo i tentokrát, ale dost kuriózně. Brankář Pokorný sice míč zezhora přiklopil, ale dotírající domácí Klimeš jej přesto protlačil za jeho záda. Hosté se faulu domáhali marně, a tak Třešť odcházela do kabin za ztráty 2:0.

Druhý poločas přinesl pár změn. Domácí se úplně zatáhli a rezignovali na větší snahy v napadání. Třešť zlepšila mezihru a zpřesnila přihrávky. Do hry se dostala mladá krev v podobě dorostenců z lavičky, ale nic nepřineslo tížený efekt. Ano byli to hosté kdo tlačil, ano byli to oni kdo měl příležitosti, jenže bez střel gól nepřijde. A k ohrožení branky Nadějova docházelo zřídkakdy. Jakmile se domácí dostali na její dostřel, snažili se přes hradbu těl prokličkovat, překonat ji přihrávkou, či najít někoho, kdo to dá do prázdné. Výsledek? Asi 5 střel za 35 minut, kdy měli míč na kopačkách prakticky jen hosté. Navíc asi jen 2 střely byli opravdu nebezpečné. Když pak v 78. minutě přidali domácí po brejku další branku, šlo jen o to neudělat ještě větší ostudu. Dopředu to byla křeč a dozadu se vracet nikomu moc nechtělo. Všechno bylo buď moc uspěchané a nebo pomalé, a tak se na skóre už nic nezměnilo. Slavoj proto odjíždí s Nadějova opět s třemi fíky v brance…

Branky: 13. Augustin Lukáš, 44. Klimeš Luboš, 78. Krejčí Jan

Rozhodčí: Polodna Vladimír, Mlsna Jiří, Homa Jakub

Sestava: Pokorný – Gregor, Kříž Jan, Novák, Lašan – Šmach, Pittner (63. Rod), Vrátil, Švejda (58. Fencík) – Vondrák (73. Kříž Michal), Lupač