Domácí otočili a postupují

TJ Sokol Košetice B – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

4 : 3 (0 : 1)

K závěrečnému kole IV. třídy Pelhřimovska zajížděl třešťský Celtic v sobotu 16. června 2018 na hřiště vedoucího celku soutěže do Košetic. Místní A mužstvo nastupuje v Krajském přeboru, a tak by se určitě slušelo, aby rezervní tým hrál výše než ve IV. třídě. K jistotě postupu ovšem domácí potřebovali v posledním kole naplno bodovat. Naopak Celtic měl před tímto duelem už jistou konečnou třetí příčku a tak do Koštic vyrazil s cílem domácí v cestě za postupem potrápit.

Od úvodního hvizdu se hrálo zajímavé utkání, s několika příležitostmi na obou stranách. Gólově prosadit se však dokázali pouze hosté. Ve 33. minutě se o to postarala posila Slavoje pro tento mač Pavel Svoboda, jenž zatím stále patří k pilířům sestavy Áčka. Domácí dokázali v úvodu druhého poločasu výsledek dvěma brankami otočit a když pak v jeho dalším průběhu přidali další dvě branky, kráčeli za postupem do III. třídy. Celtic však nesložil zbraně a v poslední desetiminutovce utkání dvěma brankami zdramatizoval, když se střelecky probudil předloňský nejlepší střelec celé soutěže Zdeněk Vašek. Na vyrovnání už ale nezbyl čas, a tak si matadoři z Celticu odváží z hřiště postupujícího celku porážku 4:3.

Branky: 47. Bejček Tomáš, 56. Kos Martin, 67. Kott Petr, 83. Šáda Ondřej – 33. Svoboda Pavel, 85. a 88. (p.k.) Vašek Zdeněk

Rozhodčí: Polanecký Lukáš

ŽK: bez karet

Sestava: Krejčí – Hochman, Maryška, Bartušek S., Mikeš – Rod. T., Lovětínský, Kříž Matyáš, Svoboda P – Vašek, Pěnička – střídal: Kříž Michal