Virus Liverpool řádí už i v pralese…

Virus Liverpool řádí už i v pralese…

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Sokol Vyskytná

6 : 2 (2 : 0)

Po druhé za sebou se třešťský Celtic představil na domácím hřišti. Před týdnem si jeho hráči poradili se Sokolem Mnich a v neděli 27. května 2018 přivítali na domácí půdě celek Vyskytné. Pro ty z Vás, kdo si v neděli nenašli cestu na fotbalové hřiště v ulici Josefa Hory v Třešti, máme reportáž z utkání z pera či spíše klávesnice Mgr. Lubomíra Veselého.

Ve fotbale padají góly převážně po chybách, kterých se dopouštějí hráči na všech postech, ale nejfatálnější jsou chyby brankářů. Za ně už nemá kdo zaskočit a většinou končí katastrofou. Asi všichni jsme litovali nešťastného gólmana Liverpoolu ve finále LM a viděli jsme i oba brankáře a jejich „kousky“ v nedělním klání „pralesní ligy.“ 

Tým hostí se předvedl v Třešti velice kvalitním výkonem, hráči byli rychlí a důrazní, snažili se hrát fotbal.První dvě trhliny v jejich úsilí odvézt si nějaký ten bodík jim způsobilo nedorozumění brankáře a obrany. Nejprve toho využil ve 29. minutě Honza Janák, kdy váhajícímu brankáři ukořistil míč a střelou do šibenice prázdné brány se postaral o první změnu skóre. Hosté, přestože se snažili o nátlakovou hru, si v podstatě žádnou šanci nevytvořili. Druhý zásek za Celtic zaznamenal Michal Lovětínský, který ve 42. minutě opět využil nedůslednosti obrany hostí, obešel i brankáře a zvýšil na 2:0.

V druhém poločase se hned na začátku prosadil Tomáš Pěnička, který zúročil nádhernou přihrávku Michala Lovětínského z 50. minuty a tváří v tvář brankáři nezaváhal – 3:0.Další fotbalovou lahůdku servíroval Michal Lovětínský v 63. minutě, když z trestného kopu chytrou střelou kolem zdi přinutil brankáře Vyskytné, aby jen nešťastně kroutil hlavou – 4:0. Pak o sobě dal opět vědět Honza Janák. V 80. minutě se nejlépe zorientoval ve vápně hostí a zvýšil na 5:0. Poté se konečně dostali ke slovu i hosté, pro něž byl stávající výsledek až příliš krutý. Nejdříve se v 83. minutě odhodlal ke střele daleko za hranicí pokutového území Petr Valenta a nachytal gólmana Slavoje Jindřicha v nedbalkách. Ten jeho pokus podcenil a míč skončil v síti. A v 88. minutě se dostal ve velkém vápně Celticu k míči asi nejlepší hráč hostí, Jan Štěpán, a chytrou střelou na zadní tyč snížil stav zápasu na přijatelnějších 5:2. Poslední slovo ale nakonec přece jen zůstalo domácím matadorům, kteří Tomášem Pěničkou upravili na konečných 6:2. 

Tímto vítězstvím si Celtic prakticky zajistil minimálně třetí místo v tabulce IV. třídy okresu Pelhřimov, což je rozhodně úspěch vzhledem k přetrvávajícím problémům s nedostatkem hráčů, obzvlášť na zápasy venku. Na druhé straně je třeba přiznat, že bez pomoci hráčů, kteří do této soutěže stále ještě nepatří a měli by hrát o několik úrovní výš, by Celtic okupoval mnohem nižší příčky.    

Branky: 29. a 80. Janák Jan, 42. a 63. Lovětínský Michal, 50. a 89. Pěnička Tomáš – 83. Valenta Petr, 88. Štěpán Jan

Rozhodčí: Poul Daniel

ŽK: 0:2

ČK: 0:1

Sestava: Jindřich – Maryška, Bartušek St., Veselý L., Nechvátal – Hochman, Růžička, Lovětínský, Pěnička – Bartušek R., Vašek – střídali hokejově: Veselý T., Mikeš, Janák