Žáčkům vyšel vstup do obou poločasů

Žáčkům vyšel vstup do obou poločasů

TJ Slavoj Eurotech Třešť – FK Česká Bělá/TJ Sokol Pohled

6 : 0 (4 : 0)

Podruhé za sebou na domácím hřišti se představili mladší žáci Slavoje v I. třídě žáků kraje Vysočina. V neděli 13. května 2018 před polednem za krásného slunečného počasí přivítali v 17. kole poslední tým tabulky z České Bělé/Pohledu. Žáčci z tohoto městyse necelých 10 kilometrů za Havlíčkovým Brodem hrají tuto soutěž prvním rokem a teprve tak sbírají zkušenosti. Přesto už mají na kontě jedno vítězství a dva nerozhodné výsledky.

Vstup do utkání vyšel domácím na výbornou. Už ve třetí minutě zatáhl míč po pravém křídle Honza Široký a vyslal centr před bránu soupeře. S ním si sice hostující gólman dokázal poradit, ale proti dorážce osamoceného Kuby Komína už byl zcela bezmocný. To hráče Slavoje nakoplo a byl to opět Honza Široký, kdo mohl hned dvakrát navýšit skóre. Nejprve po pasu od Filipa Daňka nastřelil pravou tyčku a o dvě minuty později dokonce orazítkoval z dorážky břevno. Po čtvrthodině hry prostrčil Vojta Jelínek míč mezi obránci na Ondru Pátka a ten střelou po zemi navýšil vedení domácích. O necelých pět minut později našel Ondra Pátek před brankou volného Honzu Širokého, jenž tentokrát místo tvrdé střely volil spíše technické zakončení a podél gólmana zvýšil na rozdíl tří branek. Ani to nebylo z pohledu domácích vše. Ke konci první půle totiž Tobík Franta posunul míč na Martina Cínu, který ačkoliv atakován dvěma protihráči dokázal míč umístit přesně k tyči. Stejný hráč se mohl trefit i v úplném závěru poločasu, ale jeho pokus pouze orazítkoval tyčku hostující branky.

Po změně stran to byl opět Ondra Pátek, kdo hned v úvodu ukázal své individuální schopnosti, prošel přes tři protihráče a přízemní střelou na zadní tyč zaznamenal svou druhou branku v utkání. S ohledem na to,  že někteří hráči z mladších žáků tou dobou už měli v nohách zápas se svými staršími spoluhráči, dostávali na hřišti daleko větší prostor šikovní kluci ze starší přípravky. V dresu Slavoje tak do utkání naskočili: Vojta Daněk, Lukáš Melichar a Matěj Svoboda. Právě poslední zmiňovaný Matěj Svoboda se už už dostával do šance, ale zastavil jej zdvižený praporek pomezního. Ve 45. minutě dostali domácí výhodu přímého volného kopu. Míč centrovaný před branku soupeře z kopačky Honzy Širokého si na zadní tyči našel Filip Daněk a usměrnil jej mezi tři tyče. V závěrečné čtvrthodince už se utkání pouze dohrávalo. Za zmínku stojí pouze příležitost Matěje Svobody, který tváří v tvář brankáři hostí mířil jen těsně vedle pravé tyčky.

Branky: 16. a 35. Pátek Ondřej, 3. Komín Jakub, 20. Široký Jan, 26. Cína Martin, 46. Daněk Filip

Rozhodčí: Hanzl Daniel

Sestava: Daněk Filip (31. Kousal Daniel) – Němeček Jakub, Novotný Adam, Cína Martin – Široký Jan, Pátek Ondřej, Jelínek Vojtěch, Komín Jakub – Šťastný David – střídali hokejově: Franta Tobiáš, Daněk Vojtěch, Melichar Lukáš, Svoboda Matěj  a od 31. Daněk Filip

Několik fotomomentek od Gabriely Široké naleznete zde.