Bezkrevný výkon – lichotivý výsledek

Bezkrevný výkon – lichotivý výsledek

TJ Slavoj Eurotech Třešť “C“ – TJ Sokol Plačkov „B“

2 : 2 (1 : 0)

Třetí jarní kolo IV. třídy Pelhřimovska svedlo na hřiště v Třešti dva soupeře z opačných konců tabulky, zatímco Plačkov B se jako poslední dívá všem protivníkům na záda, domácí Celtic stále pomýšlí na umístění v první trojce. Do sestavy Celticu se po dvou zápasech vrátila opora zadních řad Luboš Veselý, a tak si po dlouhé době můžete přečíst reportáž z utkání jeho očima. 

Zápas samotný, obzvlášť jeho začátek, by ale napovídal zcela opačnému umístění. Domácí celek byl nepohyblivý, jenom s vypětím sil odolával lehkonohým hbitým hostům, jejichž protiútoky se valily na bránu domácích jeden za druhým. Jenom jejich vychýlená muška způsobila, že i přes místy drtivý tlak hostí se vedení ujali domácí, když se v pokutovém území Plačkova dostal k míči Lubomír Mikeš, obránce hostí ho fauloval a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Zdeněk Vašek. Paradoxně se mohlo domácím odcházet do šaten ještě veseleji, kdyby své šance proměnili Honza Novák a znovu Zdeněk Vašek, který se ocitl zcela sám před hostujícím brankářem, ale tentokrát ho nepřekonal.  

Druhý poločas pokračoval v podobném stylu, domácí se na dostřel branky Plačkova moc často nedostali, zatímco hosté útočili a navíc se začali prosazovat i střelecky. Nejprve se obranou Celticu prohnal rychlonohý Mottl a své sólo s přehledem zakončil podél bezmocného brankáře. Zanedlouho Plačkov otočil skóre, když se po nedorozumění domácí obrany dostal na malém vápně k míči Prokop a pohodlně ho uklidil k tyči – 1:2. S Celticem to v těchto minutách nevypadalo dobře, ale přesto se dokázal vzchopit a nepříznivý výsledek dotáhnout aspoň k remíze. To se ve velkém vápně Plačkova nejlépe zorientoval Pavel Kubala a vsítil poslední gól zápasu.

Remíza z venku na hřišti třetího týmu tabulky by měla být pro poslední mužstvo ziskem, po nedělním zápase si ale nejsem jistý, jestli to tak cítili i borci z Plačkova. Celtic bojoval a nakonec bod vyválčil, ale bez pomoci mladších hráčů by neměl šanci. To samé platí i o budoucnosti tohoto týmu, který je zvláštní, má své klima, svou historii – ta se ale bude psát dál jenom tehdy, když zkušenost a rozvahu starších hráčů doplní dravé mládí a energie.

Branky: 35. Vašek Zdeněk (p.k.), 74. Kubala Pavel – 66. Mottl František, 68. Prokop Tomáš

Rozhodčí: Čamra Jiří

ŽK: 1:0

Sestava: Krejčí Jiří – Veselý Lubomír, Maryška Miroslav, Bartušek Stanislav, Nechvátal Jiří, Růžička Zbyněk, Mikeš Lubomír, Jelínek Miroslav, Nosek Libor, Vašek Zdeněk, Bartušek Roman – střídali: Janák Jan, Hochman Milan, Novák Jan, Kubala Pavel