Domácí byli o gól šťastnější

Tatran Ždírec nad Doubravou – TJ Slavoj Eurotech Třešť

4: 3 (1 : 2)

Poprvé v jarní části sezóny 2017/2018 vyjížděli mladší i starší žáci Slavoje k soutěžnímu utkání na hřiště soupeře. V sobotu 14. dubna se ve 13. kole I. třídy žáků skupina A představili ve Ždírci nad Doubravou.

Podzimní měření sil těchto dvou soupeřů v Třešti v kategorii mladších žáků přineslo vyrovnané utkání, po kterém se z těsného vítězství 4:3 radovali hosté ze Ždírce nad Doubravou (psali jsme zde). Také tentokrát byly obě mužstva velice aktivní ve hře dopředu a zodpovědná při bránění, a tak se bylo na co dívat. Domácí šli do vedení už v 7. minutě, když se před brankou Slavoje prosadil Kavalír. Vyrovnání pro hosty zařídil ve 21. minutě z dorážky po rohovém kopu Adam Novotný. O pouhé dvě minuty později se z uctivé vzdálenosti opřel do míče Ondra Pátek a střelou „pod víko“ otočil vývoj utkání pro mladší žáky Slavoje.

Po změně stran to tak byli hráči domácího Tatranu, kdo musel dohánět náskok soupeře. K obratu zavelel ve 38. minutě ždírecký kapitán Sklenář, když prostřelil Daniela Kousala, který ve druhé půli nahradil v brance Filipa Daňka, jenž se posunul mezi hráče v poli. O tři minuty později se zblízka prosadil Stehno, když na hranici faulu svedl souboj se stopérem Adamem Novotným. Ten po té opustil hřiště s bolestivou grimasou a v dalším průběhu už do utkání nezasáhl. Deset minut před koncem pojistil vedení domácích opět Sklenář a zdálo se, že je rozhodnuto. S tím se hosté z Třeště nechtěli smířit a dál bojovali a snažili se vyrovnat. Vypracovali si několik nadějných příležitostí, ale brankově prosadit se dokázali pouze jedenkrát. Po pěkné kombinační akci se o to pět minut před koncem postaral benjamínek týmu Matěj Svoboda.  Vyrovnané utkání těchto dvou týmů tak opět skončilo stejně těsným vítězstvím mladších žáků Tatranu jako na podzim.

trenér Dušan Surán k utkání:

„Kluky musím pochválit za bojovnost. I za nepříznivého stavu se snažili s vývojem střetnutí něco udělat, ačkoliv hned pětice z nich už tou dobou měla v nohách utkání za starší žáky. Adam Novotný má bolestivě nakopnutou achilovku, ale já věřím, že bude v pořádku.“

Branky: 38. a 50. Sklenář Dominik, 7. Kavalír Šimon, 41. Stehno Marek – 21. Novotný Adam, 23. Pátek Ondřej, 55. Svoboda Matěj

Rozhodčí: Kubeš Petr

Sestava: Daněk Filip (31. Kousal Daniel) – Němeček Jakub, Novotný Adam, Cína Martin – Široký Jan, Pátek Ondřej, Šťastný David, Komín Jakub – Daněk Vojtěch – střídali hokejově: Gregor Tomáš, Svoboda Matěj, Franta Tobiáš a od 31. Daněk Filip