První zápas jara sehráli dorostenci

První zápas jara sehráli dorostenci

TJ Slavoj Eurotech Třešť – A.F.C. Humpolec

0 : 2 (0 : 0)

Přípravu na nadcházející jarní část letošního soutěžního ročníku komplikují nemoci a počasí. Nejprve bylo před 14-ti dny pro sněhovou nadílku zrušeno přípravné utkání A týmu mužů a dorostu Slavoje proti staršímu a mladšímu dorostu Havlíčkova Brodu. Před týdnem pak pro nemoc odřekl utkání tým dorostenců z Pelhřimova a tuto sobotu potkal stejný osud A tým mužů, neboť pro nemoc nepřijeli hráči Nového Rychnova.

Bez obtíží se neobešel ani přípravný zápas dorostenců Slavoje se starším dorostem Humpolce, který kope divizi. V sobotu 03. března 2018 totiž měl trenér Derganz k dispozici pouze 9 svých hráčů a musel si proto vypomoci jinak. Kromě známých tváří tak po hřišti pobíhali již bývalí dorostenci Dan IvanPetr HerknerJiří Lašan a ve středu zálohy bořil soupeře batelovský Lukáš Houdek, v současnosti hráč dorostu Velkého Meziříčí.

I díky těmto akvizicím bylo utkání od úvodního hvizdu vyrovnané, ba co víc chvílemi domácí hráči svého divizního soupeře přehrávali. Dobrou kombinační hrou procházeli až před šestnáctku soupeře, kde bohužel místo střely mnohokrát volili ještě další přihrávku či kličku. Rovněž hosté několikrát zahrozili, ale gólman Pokorný v brance Slavoje míč za svá záda nepustil. Po první půli byl tedy stav nerozhodný 0:0. Do druhé půle oba trenéři vystřídali několik hráčů. Do branky Slavoje se postavil Vondruška a i on několika dobrými zákroky tým podržel. Přesto se dorostenci divizního Humpolce dokázali dvakrát prosadit, když využili nedorozumění v rozehrávce domácí obrany. Porážka 2:0 s kvalitním soupeřem byla na úvod přípravy určitě příslibem a dobrým vstupem do jarní části sezóny. Vždyť v sestavě Slavoje pro nemoc chyběli např. Martin Kantor, Jiří Fencík, Jiří Kříž, Tomáš Rod, Michal Kříž a další.

Sestava: Pokorný (46. Vondruška) – Ivan, Kubát, Novotný M., Sáblík – Pöndl, Kříž Mat., Houdek, Fencík, Hartl – Herkner – střídali hokejově: Lašan, Bečica