Infarktový úvod i závěr

Infarktový úvod i závěr

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Leština

2 : 2 (0 : 1)

Po dvou vítězstvích na hřištích prvního a třetího týmu průběžné tabulky I.A třídy skupina A čekal na hráče třešťského Áčka poslední z trojice týmů okupujících medailové pozice. V neděli 8. října 2017 přivítali na domácím letišti druhý celek tabulky z Leštiny u Světlé nad Sázavou. Již před utkáním bylo jisté, že v domácím dresu dojde k několika vynuceným změnám v sestavě. Na rozcvičce totiž chyběli Lacina (pracovní povinnosti), Kodys (rodinná záležitost) a rozcvičce pouze přihlížel Bláha (svalové zranění). Do obranné čtveřice se proto zatáhl Ivan, od začátku nastoupil v záloze Nechvátal a na hrot se vedle Roda postavil Herkner.

Začátek zápasu zvedl většině přihlížejících fanoušků Slavoje tepovou frekvenci. Hned po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího Šťastného hosté využili chybu v rozehrávce Slavoje a po pár desítkách vteřin si vytvořili první příležitost. Naštěstí na zadní tyči skluzující hráč Leštiny na míč nedosáhl. Postupem času se hra vyrovnala a do šancí se dostávali i domácí hráči. Ve 20. minutě se v pokutovém území Leštiny ocitl po ataku bránícího hráče na zemi Herkner a hl. rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil tradiční exekutor Gutwald, ale jeho střela jen olízla vnější tyčku. Obrovskou příležitost neproměnil po půlhodině hry Rod, když z hranice malého vápna nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Neproměněné příležitosti museli domácí hráče mrzet dvojnásob, když dvě minuty před přestávkou poslal po pěkné kombinaci hosty do vedení Pleva.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe fotbalisté Slavoje a na dlouhou dobu zamkli hostující hráče na jejich polovině. Do šestnáctky Leštiny létal jeden míč za druhým, ale narostlí obránci hostí je povětšinou dokázali odvrátit. Vyrovnání měl na kopačce Svoboda, Herkner či Nechvátal. Brankou neskončila ani hlavička Bláhy. V 82. minutě poslal dlouhý míč do šestnáctky hostí Míra Svoboda, Bláha prodloužil a Pavel Svoboda přehodil gólmana Leštiny. O pět minut později se na hostující branku řítil Herkner, ale na hranici pokutového území byl nedovoleně atakován a hlavní rozhodčí opět ukázal na penaltový puntík. Tentokrát si míč postavil Pavel Svoboda a druhou brankou v zápase otočil vývoj utkání. Hosté ale nesložili zbraně a po sérii rohových kopů v poslední minutě se ve skrumáži trefil Forejt a zachránil pro Leštinu alespoň bod. Při odchodu do kabin ještě došlo ke strkanici, jež vyústila v červenou kartu pro hostujícího Mišovice, který si tak pravděpodobně ve zbytku podzimu již nezahraje.

trenér František Cvach k utkání:

„V první půli sice hosté častěji drželi míč na svých kopačkách, ale při zakončení jsme byli nebezpečnější my. Na druhý poločas jsem na hřiště poslal Bláhu, aby jsme vepředu více podrželi míč, či získali nějaké standardní situace z nebezpečné vzdálenosti. Podařilo se nám vývoj utkání otočit, ale v závěru jsme z jediné střely hostí ve druhé půli inkasovali. Za týden jedeme do Mírovky a to bude zase úplně jiný zápas.“ 

Branky: 82. a 88. (p.k.) Svoboda Pavel – 43. Pleva Martin, 90. Forejt Miroslav

Rozhodčí: Šťastný Jakub – Nechvátal Tomáš, Nenadál Pavel

Delegát FA: Šimák Martin

ŽK: 2:4

ČK: 0:1

Sestava: Kousal – Tausch, Svoboda J., Novotný, Ivan – Nechvátal, Gutwald (69. Kubala), Krejčí, Svoboda P. – Rod (46. Bláha), Herkner