Jednou jsi dole jednou nahoře…

Jednou jsi dole jednou nahoře…

TJ Sokol Vyskytná – TJ Slavoj Eurotech Třešť „C“

2 : 0 (1 : 0)

Před platností tohoto starého ale pravdivého rčení, které platí jak v životě, tak i ve sportu, se museli sklonit i hráči Celtiku, když v 6. kole IV. třídy Pelhřimovska na deštěm zkrápěném trávníku Sokola Vyskytná v sobotu 23. září 2017 nevyválčili ani bod, přestože se netajili daleko vyššími ambicemi.

Zápas pojali oba soupeři odlišně, domácí se od počátku uchýlili k dlouhým nakopávaným míčům a tvrdé hře do těla, což hostům činilo nemalé problémy. Celtic se naopak snažil o kombinační hru, která ovšem na malém mokrém hřišti proti důraznému soupeři neměla šanci na úspěch. Výsledkem byla branka domácích v 35. minutě, kdy v po úniku po pravém křídle předložil útočník domácích Budíkovi nabíhajícímu z druhé vlny, který prostřelil Jindřicha. Několik slibných situací se zrodilo i před brankou domácích, ale ani Roman Bartušek ani Honza Janák úspěšní nebyli, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s viditelnou snahou výsledek zvrátit. Zjednodušili hru a postupně získávali územní převahu. Ze zlepšené hry vyplynuly i šance – nebylo jich málo a mnohé z nich se dají zařadit do kategorie vyložených. Pokusy Zbyňka Růžičky, Romana Bartuška, Martina Kubů nebo Milana Hochmana přímo volaly po změně skóre, ale naši borci toto volání nevyslyšeli. Tak to prostě ve fotbale chodí, někdy co střela na branku, to gól, jindy se můžete třeba po…, mám na mysli třeba postavit na hlavu, a nespadne tam nic. A to se právě přihodilo Celticu ve Vyskytné. Ránu z milosti jim zasadil v 84. minutě hráč domácích Souček, když zvýšil na konečných 2:0.

Po zápase v kabině sice padlo několik ostřejších slov, ale nakonec jsme vše vyřešili s pousmáním nad vlastní nemohoucností a shodli se na tom, že takto se soutěž a souboj o první příčku stane opět atraktivnější. Celtic to rozhodně ještě nezabalil a chtěl by zaváhání napravit hned příští neděli proti Hněvkovicím. Přijďte se podívat.

(Mgr. Lubomír Veselý, Třešť 24.09.2017)

Branky: 35. Budík Tomáš, 84. Souček Libor

Rozhodčí: Babák Martin

ŽK: 1:2

Sestava: Jindřich, Veselý, Gregor, Bartušek St., Nechvátal, Růžička, Hochman, Kubů, Krch, Janák, Bartušek R., ve druhém poločase nastoupili: Maryška, Jelínek M.