Ke slávě mu stačí jeden sprint…

Ke slávě mu stačí jeden sprint…

TJ Sokol Mnich – TJ Slavoj Eurotech Třešť „C“

0 : 1 (0 : 1)

Rozhodčí Matouš Jakub se zhostil svého úkolu na výbornou.

„Takže chlapi, pořád mě sledujte a jakmile se rozběhnu, musíte mi přihrát, protože další sprint už fakt nedám,“ zněl taktický pokyn Romana Bartuška při předzápasové přípravě. Naštěstí svá slova nesplnil a svůj krok během zápasu nebývale zrychlil, věřte nevěřte, hned dvakrát, protože jeho první pokus chybně zastavila píšťalka sudího pro domnělý ofsajd.   

Pojďme k zápasu samotnému. Na velice nekvalitním hřišti TJ Sokola Mnich se střetla dvě mužstva z opačných konců tabulky – Celtic chtěl potvrdit dobrou formu z posledních kol a dělal si zálusk na všechny tři body, zatímco domácí toužili rozšířit prozatím velice nízký bodový zisk. Propastný rozdíl umístění v tabulce však na hřišti nebyl vůbec znát a domácí borci se do favorita pustili bez bázně a hany. Celtic ale jejich snaze o soustavnější tlak poměrně úspěšně odolával, takže soupeř se musel omezit na střely z dálky, které spolehlivě likvidoval brankář Jindřich Jindřich. Nejnebezpečnější střelu tak na něho vyslal až Míra Maryška, jehož velkou „malou domů“ naštěstí Jindra zpacifikoval.

Ve 20. minutě se dostali ke slovu i hosté, jmenovitě Roman Bartušek, který po skvělé přihrávce mohl postupovat sám na branku Mnichu, ale nesprávně signalizovaný ofsajd jeho snahu hned v zárodku zhatil. Tentýž hráč si ale vše vynahradil ve 29. minutě, kdy v plném sprintu bezchybným prvním dotykem převzal míč, při samostatném úniku se zkušeně zbavil dotírajících beků a přízemní střelou k tyči překonal brankáře domácích. 0:1!!!

Do druhého poločasu nastoupil Celtic s pěti změnami v sestavě s jasným cílem, udržet nebo třeba ještě zvýšit své vedení. Domácí však byli rezolutně proti a všemožně se snažili ztéci svatyni hostí, jejichž obrana tlak soupeře jen s obtížemi eliminovala. Do několika šancí se ke konci zápasu dostali i borci Celticu – Zbyněk Růžička se svým typickým únikem řítil sám na branku domácích, ale rozhodl se přihrát ještě lépe postavenému Honzovi Jankákovi, k němuž se ovšem balon nedostal. Po rohovém kopu Luboše Veselého hlavičkoval do břevna Luboš Mikeš a největší šance na zvýšení náskoku se zrodila až v samém závěru utkání, kdy si mladý Honza Novák v enormní snaze zaznamenat druhý zásek za Celtik nevšiml lépe postaveného Luboše Mikeše, před nímž už zívala jenom prázdná brána.

Domácím, kteří by si za nezměrnou snahu po vyrovnání aspoň bod zasloužili, se tentokrát lepila smůla na kopačky, takže z vítězství se radovali šťastnější hosté, s díky shrábli tři body a dovršili tak úspěšný víkend všech třech mužstev dospělých Třeště.

(Mgr. Luboš Veselý, Třešť 18.09.2017)

Branky: 29. Bartušek Roman

ŽK: 1:0

Základní sestava: Jindřich, Gregor, Maryška, Bartušek St., Rod, Růžička, Mikeš, Hochman, Kubů, Bartušek R., Vašek, v druhém poločase nastoupili: Nechvátal, Janák, Veselý, Novák J., Pittner.