Pacholík rozhodl už v první půli

FC Slavoj Žirovnice/TJ Spartak Počátky – TJ Slavoj Eurotech Třešť

6 : 3 (4 : 0)

Ve 4. kole I.A třídy kraje Vysočina skupina B (minulý víkend) měli mladší žáci třešťského Slavoje vzhledem k lichému počtu účastníků volno a tak k dalšímu soutěžnímu utkání nastoupili po čtrnácti dnech opět na hřišti soupeře. V sobotu 16. září 2017 před polednem se představili na hřišti v Počátkách, proti společnému týmu Žirovnice/Počátky.

V sychravém sobotním dopoledni začali aktivněji domácí a hned ve druhé minutě šli zásluhou svého kapitána do vedení. Hosté z Třeště působili unaveným dojmem a od začátku utkání tahali za kratší konec. Vázl pohyb, nedařily se jednoduché přihrávky. Naopak domácí byli důrazní a hladoví po míči. Díky dobré kombinaci na jeden dva doteky snadno procházeli hostující obranou a dostávali se do zakončení. Několikrát dobře zasáhl Daniel Kousal v brance Slavoje, ale všechno prostě pochytat nemohl. Střelecky dobře naladěný Pacholík se v průběhu první půle prosadil ještě třikrát a prakticky tak rozhodl zápas.

Po změně stran se hra Slavojáků výrazně zvedla. Mladší žáci Třeště přidali na důrazu, zlepšili pohyb i kombinaci a po zásluze se hned ve čtvrté minutě dočkali zásluhou Davida Šťastného snížení. Po čtvrthodině hry druhé půle se prosadil dnes hodně aktivní Vojta Jelínek, a na rozdíl jediné branky upravil o minutu později opět David Šťastný. Domácí byli zaskočeni a naopak hosté ucítili šanci na vyrovnání. Tlačili se do útoku, ale vyrovnávací branku se jim vstřelit nepodařilo. Zhruba pět minut před koncem pak domácí využili nedorozumění hostujících hráčů při rozehrávce a dvěma slepenými góly definitivně potvrdili, že tři body zůstanou v Počátkách.

trenér Dušan Surán k utkání:

„První poločas se nám vůbec nepovedl. Kluci vypadali unavení, bez pohybu a nebyli schopni si ani přesně přihrát. Do druhého poločasu jakoby nastoupilo úplně jiné mužstvo. A především za ten druhý poločas musím hráče a hráčku pochválit. Jak se dokázali za stavu 4:0 zvednut a ještě utkání zdramatizovat, to si zaslouží smeknout a zatleskat.“

Branky: 2., 15., 25. a 30. Pacholík Pavel, 53. Musil Vojtěch, 55. Stejskal Roman -34. a 43. Šťastný David, 42. Jelínek Vojtěch

Rozhodčí: Šetek Jiří

ŽK: 0:1

Sestava: Kousal Daniel – Gregor Tomáš, Novotný Adam, Němeček Jakub – Melichar Jiří, Jelínek Vojtěch, Daněk Filip, Šťastný David – Široký Jan – střídala hokejově: Gregorová Kateřina