Benjamínek se prosadil hned po dvou minutách

TJ Ježek Rantířov – TJ Slavoj Eurotech Třešť

2 : 6 (1 : 4)

V úvodním utkání nového soutěžního ročníku I.A třídy žáků skupina A přišli mladší žáci Slavoje ve vyrovnaném utkání na domácím hřišti o bod až v úplném závěru, a tak odjížděli k duelu do Rantířova správně nabuzení. V neděli 3. září 2017 před polednem je ale na hřišti pod tratí nečekalo nic jednoduchého. Celou noc a prakticky i celý zápas jejich starších spoluhráčů se stejným soupeřem, který jejich utkání předcházel, hřiště zkrápěly prameny vody. Na podmáčené hrací ploše se tak místy tvořili kaluže vody a míč tak byl velice brzy nasáklý a těžký.

Vstup do utkání vyšel mladým Slavojákům na výbornou. Už ve druhé minutě se po pěkné kombinační akci ocitl před brankou soupeře benjamínek týmu Matěj Svoboda. Zachoval klid, zasekl si míč před dobíhajícím obráncem a přízemní střelou rozjásal hrstku fanoušků hostujícího celku z řad rodičů, jenž se před deštěm ukrývala pod dřevěnou pergolou. Uběhly pouhé dvě minuty a hosté se radovali podruhé. Zpoza obránce se mezi tři tyče trefil Honza Široký, který už tou dobou měl v nohách zápas starších žáků, v němž ještě s dalšími zkušenými spoluhráči vypomáhá. Mladí fotbalisté Slavoje byli i nadále aktivnější a domácí se jen těžko dostávali na útočnou polovinu. Po dvaceti minutách hry přišla chvíle dalšího ostříleného borce Ondry Pátka. Během pěti minut se mezi střelce zapsal hned dvakrát. Tři minuty před přestávkou se prosadili i domácí. Pokutový kop za ruku bránícího hráče Slavoje proměnil Bakus.

Po změně stran dál kralovali na hřišti mladí fotbalisté Třeště a postupně navyšovali skóre. Nejprve se po pravém křídle prosmýkl do zakončení aktivní Kuba Komín a vrátil hostům čtyřbrankové vedení. O pět minut později se ke střele opět odhodlal Honza Široký a byla z toho nádherná branka na 6:1. Tou dobou už na hráčích obou celků byla patrná únava, neboť se utkání hrálo na opravdu těžkém terénu. Přesto hosté dál drželi častěji míč na svých kopačkách a hned několikrát dokázali ohrozit soupeřovu branku. Další branku už ale vstřelit nedokázali a sami pak zhruba pár minut před koncem inkasovali z kopačky Faltuse. Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Havlína si pak s chutí ve středovém kruhu zakřičeli: „…, Slavoj je nejlepší, …“.

vedoucí mužstva Jaroslav Kříž k utkání:

„Kluci (a holka) dnes na těžkém terénu předvedli velice dobrý výkon a po zásluze zvítězili. Celý zápas jsme byli lepším týmem a diktovali tempo hry. Na hráčích, kteří už nastupují za i za starší žáky, je vidět obrovské zlepšení a stávají se z nich tahouni týmu. S nimi samozřejmě stoupá i výkon ostatních mladších žáků. Velice dobře do týmu zapadli i mladíčci, kteří ještě věkem patří do starší přípravky. Příští týden máme vzhledem k lichému počtu účastníků volno a tak nás další soutěžní utkání čeká až v sobotu 16. září na hřišti v Počátkách“

Branky: 27. Bakus Patrik (pen.), 53. Faltus Ondřej – 4. a 43. Široký Jan, 19. a 25. Pátek Ondřej, 2. Svoboda Matěj, 38. Komín Jakub

Rozhodčí: Havlín Marek

Sestava: Kousal Daniel(31. Daněk Filip) – Gregor Tomáš, Novotný Adam, Cína Martin – Jelínek Vojtěch, Pátek Ondřej, Daněk Filip, Široký Jan – Svoboda Matěj – střídali hokejově: Němeček Jakub, Gregorová Kateřina, Melichar Jiří, Šťastný David, Komín Jakub