Hattrick Krcha katapultoval Celtic na první příčku tabulky

Hattrick Krcha katapultoval Celtic na první příčku tabulky

TJ Sokol Plačkov B – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

2 : 6 (1 : 3)

Podruhé v sezóně se třešťský Celtic představil na hřišti soupeře. Ve třetím kole IV. třídy Pelhřimovska zajížděl v sobotu 2. září 2017 na hřiště do Plačkova, kde se pravidelně v soutěži potkává s místní rezervou. Referát z tohoto utkání pro Vás připravila opora zadních řad Celticu Luboš Veselý, který se po návratu z dovolené objevil v sestavě třešťských matadorů poprvé.

Zápas na hřišti tradičního soupeře, při němž nikdy není nouze o ostřejší zákroky, nezůstal své pověsti nic dlužen. Nutno přiznat, že pro Celtic se od začátku vyvíjela hra velmi příznivě. Už ve třetí minutě hostující hráč vtipnou uličkou uvolnil spoluhráče a Roman Krch poprvé překonal chybujícího brankáře domácích. Dvě minuty na to unikl po pravém křídle Roman Bartušek, zpětnou přihrávkou našel opět agilního Romana Krcha, který s přispěním teče domácího obránce rozvlnil sít Plačkova podruhé. Ve čtrnácté minutě se sice domácím podařilo snížit René Zemkem, ale Celtic na to brzy zareagoval, když si na přesný centr Veselého naskočil Milan Hochman a hlavou nedal brankáři Plačkova sebemenší šanci. Dvojice nejzkušenějších hráčů Celticu, tak hostům vrátila po dvaceti minutách hry pohodlné dvoubrankové vedení.  

Po změně stran to byli opět hráči Celticu, kdo diktoval tempo hry a postupně navyšovali skóre. V šedesáté první minutě Veselý po pěkné narážečce pronikl do šestnáctky domácích, oklamal obránce a naservíroval míč Petrovi Císařovi, který se hlavou nemýlil. Tentýž hráč v 81. minutě využil nedorozumění domácího gólmana se stoperem a skóroval do odkryté svatyně domácích popáté. V 85. minutě se blýskl nádhernou střelou domácí Tomáš Dobrovič, který utěšenou střelou zpoza vápna překonal jinak tradičně skvělého Jindřicha v brance Celticu. Nutno podotknout, že to nebyl první atak hostující branky a gólman Jindřich už před tím musel řešit několik ošemetných situací. To nejlepší ale nakonec. Když už oba soupeři očekávali závěrečný hvizd hlavního rozhodčího, postavil se v 89. minutě k zahrávání rohového kopu netradiční exekutor Roman Bartušek a skvěle našel hlavu nabíhajícího Romana Krcha, který tak dovršil svůj hattrick.

Přestože se v utkání často jiskřilo od kopaček, domácí nakonec uznali, že hosté zvítězili zaslouženě. Je třeba poděkovat hráčům, kteří nepatří do stabilního kádru Celticu (Petr Císař, David Vondruška, …), že byli ochotni s námi cestu do pralesa absolvovat. Kombinace mladického elánu a dlouholeté zkušenosti skvěle fungovala. Věřím, že i pro ně byla tato konfrontace s fotbalem, který neznají, cenným zážitkem, a možná jim pomůže v jejich další kariéře.

Branky: 14. Zemek René, 85. Dobrovič Tomáš – 3., 5. a 89. Krch Roman, 61. a 81. Císař Petr, 21. Hochman Milan

Rozhodčí: Matouš Jakub

ŽK: 2:1

Sestava: Jindřich – Veselý, Bartušek S., Gregor, Nechvátal – Krch, Hochman, Mikeš, Lacina A. – Bartušek R., Vondruška – střídal hokejově: Císař