Na úvod dělba bodů

TJ Sokol Častrov – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

1 : 1 (0 : 1)

V neděli 20. srpna 2017 čekalo na hráče Celticu úvodní utkání nového soutěžního ročníku. Matadoři z Třeště nastupují již sedmým rokem v nejnižší okresní soutěži Pelhřimovska – IV. třídě a nevedou si vůbec špatně. Pravidelně bojují o přední příčky této soutěže a stejný cíl si kladou letos. V úvodním utkání v jejich dresu chyběl zkušený Luboš Veselý a tak jsme o krátkou zprávu o průběhu utkání požádali jiného aktéra tohoto duelu, jenž má zkušenosti s Fotbalem na Pelhřimovsku – Jirku Nechvátala:

„K prvnímu zápasu nové sezóny zamířili hráči Celticu do Častrova. Na ne příliš kvalitním trávníku se v silném větru nehrál v prvním poločase nijak pohledný fotbal. Hráči obou týmů se soustředili víc na defenzivu, takže bylo minimum šancí. Skóre se měnilo až v 37. minutě, když se po dlouhém odkopu Jiřího Gregora dostal k míči Roman Krch a proměnil samostatný nájezd na domácího brankáře. Do šaten se odcházelo za stavu 0:1.

Ve druhém poločase přestal foukat vítr a rázem přibylo i šancí na obou stranách. Víc jich měli hosté, ale ani Zdeněk Vašek, ani střídající Jakub Pittner nedokázali své tutovky proměnit. A tak přišel trest v podobě vyrovnání těsně před koncem, když se domácí prosadili po rychlém brejku a zakončení z malého vápna do odkryté branky.“

Rozhodčí: Kouba Miroslav

Branky: 87. Fojt Miroslav – 37. Krch Roman

Sestava: R. Bartušek – J. Gregor, M. Maryška, S. Bartušek, L. Rod – Z. Růžička, M. Kubů, L. Mikeš, R. Krch – M. Jelínek, Z. Vašek – střídali: J. Nechvátal, J. Pittner