Cenná remíza v přípravě

Cenná remíza v přípravě

TJ Slavoj Eurotech Třešť – SK Huhtamaki Okříšky

3 : 3 (0 : 3)

Do zahájení nového soutěžního ročníku zbývá už pouze týden, a tak si A-tým mužů Slavoje chtěl otestovat připravenost. V neděli 30. července 2017 proto před domácími fanoušky přivítal účastníka Krajského přeboru SK Huhtamaki Okříšky.

Na světelné tabuli běžela první minuta, když domácími hráči odvrácený míč vracel do šestnáctky Slavoje hostující Zeman tak „nešťastně“, že míč přeletěl všechny hráče, včetně gólmana Kousala a zapadl přesně pod víko – 0:1. Poté se ukázali Slavojáci a několikrát ohrozili branku soupeře. Nejblíže vstřelení branky byl v 16. minutě Nechvátal, který se po přesném pasu Ivana řítil sám na branku Okříšek. Nalevo mu nabíhal Kantor, ale Nechvy to vzal na sebe a tvrdou střelou orazítkoval přední tyč. Vzápětí předvedli pěknou akci rovněž hosté a zásluhou Dubského šli do dvoubrankového vedení. V této fázi utkání byli hosté aktivnější a domácím hráčům toho příliš nedovolili. Do poločasové přestávky zbývalo o něco méně než deset minut, když domácím nevyšel ofside-systém a na branku Slavoje se řítil osamocený Ryšavý. Ani on se při zakončení nemýlil a navýšil vedení Okříšek na 3:0. Tou dobou už domácí měli na svém kontě druhou orazítkovanou konstrukci. Postaral se o to po půlhodině hry střelou do břevna Svoboda.

Do druhého poločasu jakoby na obou stranách nastoupily jiné týmy. Najednou to byli hráči Slavoje, kdo diktoval tempo hry a zatlačil soupeře před vlastní šestnáctku. Ve 48. minutě dostali domácí příležitost kopat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Míč si postavil Lovětínský a jeho přízemní střela jen těsně minula vzdálenější tyčku hostující branky. Snížení se dočkali domácí v 56. minutě a postaral se o něj Svoboda, kterému do běhu pustil míč Císař. Neuběhlo ani deset minut, když Kantor převzal míč před šestnáctkou hostí, prošel přes dva bránící hráče Okříšek a výstavním „Poborského dloubáčkem“ snížil na rozdíl jediné branky. Domácí hráči poté ještě více přidali a tlačili se za vyrovnáním, kterého se hlasitým projevem dožadovali i fanoušci Slavoje. V 83. minutě přenechal před šestnáctkou Okříšek míč Kantor Lovětínskému a ten přízemní střelou na zadní tyč srovnal účet utkání. V úplném závěru ještě zahrozili hosté, ale vracející se Lovětínský jim ve skórování zabránil.

trenér František Cvach k utkání:

„Jsem rád, že kluci ve druhém poločase zabrali a dokázali svého soupeře z Krajského přeboru přehrávat. Remíza je asi zasloužená. Stále nám schází hráči, někteří jsou zranění, jiní ještě na dovolené. Dnes musím všechny pochválit za výkon a za přístup k utkání. Za týden nás čeká ostrý start do soutěže proti Pacovu a já věřím, že bude úspěšný“

Branky: 56. Svoboda, 63. Kantor, 83. Lovětínský – 01. Zeman, 18. Dubský, 36. Ryšavý

Rozhodčí: Beseda

Sestava: Kousal – Nechvátal, Bláha, Novotný M., Lupač – Gutwald, Lovětínský – Kantor, Svoboda J., Ivan – Císař