Na úvod přípravy brankostroj

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Sokol Štoky

13 : 3 (6 : 0)

První zápas pod novým trenérem mají za sebou hráči A-týmu mužů Slavoje. V přípravě na nadcházející sezónu přivítali v neděli 23. 07. 2017 na domácím hřišti desátý celek uplynulého ročníku 1.B třídy sk. A – TJ Sokol Štoky.

Hned v úvodu utkání se po pěkné kombinaci ocitl v šanci kapitán Gutwald, ale jeho pokus dokázal gólman hostí reflexivně vyrazit. Vzápětí zahrozili dvakrát hosté. Nejprve je zastavil praporek pomezního a po druhé výborně zasáhl brankář Pešta, jenž se mezi tři tyče vrátil po roční přestávce zaviněné zraněním. V sedmé minutě poslal Nechvátal na zteč Roda, ten si míč píchl kolem vyběhnuvšího gólmana a z úhlu poslal Slavoj do vedení. Od této chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. V dobré příležitosti se ocitli Ivan, Rod a opět Ivan, až poté přišel brankostroj domácích, kteří v rozmezí deseti minut dokázali skórovat hned 5x. Na posledních deset minut prvního poločasu přišel na hřiště Míra Svoboda, jenž nahradil po svalovém zranění vracejícího se Lovětínského. A právě Svoboda J. mohl ve 45. minutě navýšit vedení Slavoje. Jeho tvrdá střela zpoza šestnáctky o pár decimetrů minula levý horní roh soupeřovi branky.

Po změně stran pokračovala ofenzivní smršť domácích. Hned v 1. minutě druhé půle se po rohovém kopu Pavla Svobody na bližší tyči prosadil hlavou Rod. Stejný hráč po deseti minutách zvyšoval už na 8:0. Po hodině hry se v obrovské příležitosti ocitl Pavel Svoboda, ale jeho střelu dokázal na brankové čáře odvrátit hostující obránce. Vzápětí v šestnáctce hostí upadl po ataku soupeře Svoboda P. a hlavní rozhodčí Beseda ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil novopečený otec brankář Šebesta, ale přestřelil. Nejlepší střelec Slavoje v uplynulé sezóně Rod stále neměl dost a v 68. minutě svou šestou brankou v utkání zvyšoval už na 9:0. Čtvrť hodinky před koncem se poprvé prosadili hosté, ale poté se o slovo přihlásila letní posila Pavel Svoboda a hattrickem během pěti minut zvyšovala už na 12:1. V závěru pak hosté 2x využili nekoncentrovanosti domácích a snížili. Tečku za utkáním ale udělal třešťský Lacina, který využil přesnou přihrávku Císaře a uzavřel účet utkání.

trenér František Cvach k utkání:

„Dnes jsme ukázali, že určitou kvalitu tento tým má, především v ofenzívě. Co se týče defenzívy, tak k té jsem měl výhrady už o přestávce. Na defenzivní činnosti týmu musíme hodně zapracovat. I po takto vysokém vítězství musíme zůstat nohama na zemi, za týden nás v další přípravě čeká účastník Krajského přeboru Okříšky a ty nás určitě prověří daleko více“

Střelci Slavoje: 7., 25., 33., 46., 55. a 68. Rod Štěpán, 76., 79. a 81. Svoboda Pavel, 23. Gutwald Jiří, 27. Ivan Daniel, 29. Lovětínský Michal a 88. Lacina Michal

Rozhodčí: Beseda Petr

Sestava: Pešta (46. Šebesta) – Kříž, Bláha, Novotný J., Lupač – Lovětínský (34. Svoboda J.), Gutwald (46. Císař) – Nechvátal (46. Lacina M.), Svoboda, Ivan – Rod